Aromakvítek

Svět aromaterapie

Kurz masáže dětí a kojenců – Baby masáž

„Maminko! Dotýkej se mě a hlaď mě! Dej mi procítit a prožít celou Tvoji lásku a něhu. Budu pak celé s Tebou. Dám ti svůj smích, otevřu Ti své srdce. Povím Ti, co mám rádo i co mě trápí. Ucítíš, co cítím já. Budu Tě milovat a Tvou lásku Ti opětovat. Budeme i beze slov vědět, kdo jsi Ty a kdo jsem já.“

Tuto úžasnou citaci z knihy z knihy Masáže dětí a kojenců od Jany Hašplové jsem nevybrala náhodou. Dokonale totiž vystihuje hlavní myšlenku masáže dětí a kojenců. Věty dotýkající se svojí hloubkou až srdce.

Masáže dětí a kojenců Masáž dětí a kojenců se řadí mezi jednu z nejjemnějších masážních technik plné jemného masírování bez tlaku. Výstižnější by však spíše byl výraz „jemné hlazení“, díky kterému nelze touto masáží ublížit. Jedná se o univerzální metodu vhodnou jak pro zdravé, tak pro handicapované děti, od miminka po starší děti, těhotné a dospělé.

Masáž pochází z Dánska. Ukrývá v sobě prvky indických a švédských masáží, reflexní techniky a protahování z jógy. Při této masáži dochází k relaxaci pomocí doteku plného lásky. Prohlubuje se vazba mezi rodiči a navazuje se neverbální spojení s dítětem. Dochází k odstranění poporodního traumatu, rozvoji motoriky, zlepšení spánkového rytmu, pomáhá při dětských kolikách atd. Děti se učí relaxovat, jsou méně nemocné, dobře naladěné, veselejší a mazlivější.

Masáž může dále pomoci ke zlepšení stavu astmatiků, alergiků a ekzematiků. Pomáhá při dyslexii, dysgrafii, dyskalkulii, lehké mozkové dysfunkci a je používána také jako doplněk terapie u dětí s Downovým syndromem

Je krásné sledovat, jak se ten maličký uzlíček pod Vašima rukama při masáži otevírá a rozkvétá. Je to jako sledovat květinu, na kterou vysvitlo teplé sluníčko. Z poupátka se rozvine nádherný usměvavý květ, který tak nádherně voní a je prostě tak úžasný.

Jak kurz probíhá:

Kurz probíhá jako ucelený cyklus tří setkání. Já masíruji panenku a vy své dítě. Každou lekci namasírujeme část tělíčka a o poslední lekci již zvládneme úplně celou masáž.

Budeme si povídat také o aromaterapii pro děti. Co vše aromaterapie umí a co se pod tímto slovem vlastně skrývá. Vyzkoušíme si několik rostlinných i éterických olejíčků. Několik rostlinných olejíčků si také odnesete ve svém balíčku domů, aby již nic nebránilo v tom začít Vaše maličké zvesela masírovat.

A pokud řešíte kdy je nejlepší čas s masáží začít? Věřte, že nikdy není pozdě ani příliš brzy na dobrou věc :-)

Druhy kurzů:

Cyklický kurz: kurz probíhá vždy v úterý od 9:30 do 11:30

Maximální počet 3 velké+ 3 malé :-)

Kurz je vhodný i pro nastávající maminky, které masírují panenku. Stejně tak jsou na kurzu vítání tatínkové, prarodiče a vlastně všichni lidé, kteří pečují o děti s něžnou láskou.

Cena : Kč 950 Kč

Termíny:Masáže dětí a kojenců

Připravujeme.

V současné době je možné se přihlásit pouze na individuální kurz.

Individuální kurz: kurz probíhá po předchozí dohodě

Na kurzu jste jen Vy, miminko a já. Tedy pouze 3 osoby. V případě potřeby je možné kurz zrealizovat i u Vás doma.

Cena: Kč 1.200 Kč + dopravné

Součástí kurzu jsou:

Studijní materiály, kniha, dárkový balíček – startovní sada rostlinných olejíčků k masáži, odborné poradenství i po ukončení kurzu a 10%ní sleva při objednání olejíčků a přírodní kosmetiky od společností Noblis Tilia, Eone a Ellinor.

Pár tipů co si vzít sebou:

Vhodné je zvolit pohodlné oblečení, u kterého se nebojíte, že se můžete lehce umastit. Pro děťátko je dobré přibalit jednorázovou nepropustnou podložku, deku či plenku na přikrytí a oblíbenou hračku (vhodné jsou ty méně hlučné J)

Masírujeme u mne v provozovně Aromakvítek - Kladno, Osvobozených politických vězňů 656

Na kurzy je nutné přihlásit se předem na e-mail aroma.katka@seznam.cz


Adresa

Osvobozených politických vězňů 656, Kladno


Telefon 721 817 951
Email aroma.katka@seznam.cz
Facebook Aromakvitek